WSTĘPNY PROGRAM III FESTIWALU ,,Z KOPYTA"

 

Sobota - 2 września 2017

 

17.00 Cezary Makiewicz

18.30 Zespół BABSZTYL

19.00 Zespół IRA

20.00 Zabawa Taneczna

 

Niedziela - 3 września 2017

 

16.30 Alicja Boncol i KOALICJA

18.00 Andrzej Rybiński

19.00 Natalia Kukulska

20.00 Zespół DŻEM

 

Imprezę poprowadzi dziennikarz radiowej ,,Jedynki" Roman Czejarek

 

 

 

IRA -  to jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu. Albumy ,,Mój dom'', ,,1993 rok" oraz koncertowy ,,IRA Live" osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock oraz na Festiwalu Odjazdy.

DŻEM - zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”.

NATALIAKUKULSKA - to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną. Natalia nagrała 8 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Jest laureatką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk.

ALICJA BONCOL – wokalistka country preferująca nowoczesne trendy w tej muzyce. Z zespołem Fair Play, a od 2001 roku z własną grupą KoAlicja występowała z takimi wykonawcami jak Michał Lonstar, czy Tomasz Szwed. Brała udział w Piknikach Country, Konwojach Country, gdzie miała okazję występować z amerykańskimi i polskimi muzykami (Michał Milowicz, Witold Paszt, Gail Davies). Współpracowała ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi (Polskie Radio pr.1, Radio Katowice, Radio BIS, TVP, WOT, TV Polonia, Polsat). Nagrywała dżingle dla Radia Zet. W roku 1999 wygrała edycję programu TVN Zostań gwiazdą śpiewając utwór Cher Believe.

ANDRZEJ RYBIŃSKI - Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty to jego własne kompozycje. Najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. w roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. Od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały m.in. piosenki „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem.

CEZARY MAKIEWICZ - lider i założyciel zespołu BABSZTYL. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest dzięki piosence „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock i pop, tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. W latach 1988-95 był czołową postacią w najlepszym polskim zespole Little Maggie grającym muzykę bluegrass. Zdobywca I nagrody w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997r za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Ma w swoim dorobku trzy płyty, kilka programów dla TVP 2, Polsatu, TV Polonia i WOT.

BABSZTYL - został utworzony w 1977 r. w Gdańsku jako zespół country przez studentów gdańskiej AWF – Zbigniewa Hofmana, Ryszarda Wolbacha i Ryszarda Czerwińskiego. Zadebiutował na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 r.  Zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody. Z czasem zespół rozwijał się i zmieniał swą stylistykę, od typowego folku poprzez poezję śpiewaną i występy zbliżone do kabaretu – w kierunku muzyki country-rockowej. Występował na piknikach muzyki country organizowanych w Mrągowie i Jeleniej Górze. 

 

 

Czytany 122 razy