Gwiazdy polskiej sceny, pokazy i zawody w stylu western, indiańska wioska, międzynarodowa wystawa psów rasowych, wyścigi off-road, parada jeźdźców i samochodów – to wszystko zobaczyć można będzie podczas III Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z Kopyta” w Gniazdowie koło Koziegłów. Będą też biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zawody nornic walking. Festiwal odbędzie się w tym roku 2-3 września.

 

Motywem przewodnim III Festiwalu „Z Kopyta” będzie Dziki Zachód. Miłośnicy widowiskowych pokazów w stylu western liczyć więc mogą na wiele atrakcji. W Gniazdowie zagoszczą m.in. zawodnicy występujący Polskiej Lidze Western i Rodeo, którzy rywalizować mają w różnych konkurencjach. Pojawi się też zespół Catawba i indiańska wioska.

 

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół IRA a niedzielnego ­ Dżem i Natalia Kukulska. W sobotę na scenie zaprezentują się jeszcze zespół Babsztyl oraz Cezary Makiewicz (jeden z twórców i wykonawców muzyki americana w Polsce, znany jako autor tekstu i muzyki utworu „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”, który jest nieoficjalnym hymnem Pikniku Country w Mrągowie). Po koncercie zespołu IRA odbędzie się zabawa taneczna, która potrwa do późnych godzin nocnych. W niedzielę oprócz Dżemu i Natalii Kukulskiej obejrzeć będzie można i posłuchać Andrzeja Rybińskiego (występował w grupach 2+1 oraz Andrzej i Eliza) oraz Alicji Boncol i KoAlicji.

 

W tym roku nie będzie na Festiwalu „Z Kopyta” rycerzy, którzy gościli na nim rok temu. Pojawią się natomiast kowboje i Indianie. Zespół Catawba stworzy indiańską wioskę z różnymi atrakcjami. Będą się tam odbywać m.in. gry i zabawy a także konkursy. Zobaczymy także w wykonaniu Catawby widowiskowy pokaz taneczny w bajecznie kolorowych strojach. Nie zabraknie też kowbojskich popisów oraz pokazów w stylu western. Zawodnicy Polskiej Ligi Western i Rodeo rywalizować będą w Extreme Trail i innych widowiskowych konkurencjach.

 

Konferansjerem III Festiwalu "Z Kopyta" będzie doskonale znany dziennikarz radiowej "Jedynki" Roman Czejarek.

 

Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach zapraszają serdecznie na tę niepowtarzalna imprezę. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

 

 

PROGRAM III FESTIWALU ,,Z KOPYTA"

 

Sobota 2 września


9.00-11.00 Biegi dla dzieci i młodzieży
11.00-14.00 Zawody Polskiej Ligi Western i Rodeo
11.00-19.00 Zawody samochodowe OFF ROAD o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy
11.30-14.00 Bieg na 10 km, 5 km oraz Nordic Walking - REJESTRACJA I REGULAMIN: http://biurozawodow.pl/events/info/zkopyta2017

13.00-15.00 Miniturniej piłki nożnej dla dzieci
14.00-14.20 Pokaz - Red Simon Wild West Show
14.20-14.40 Na Dzikim Zachodzie
- Parada Konna
- Przejazd samochodów terenowych, motocykli
14.40-14.50 Pokaz ujeżdżenia w stylu western Ranczo Rosochacz
14.50-15.20 Grupa indiańska CATAWBA
15.20-15.40 Pokaz polskiej szkoły jazdy konnej – Aleksander Jarmuła
15.40-16.40 CEZARY MAKIEWICZ
16.40-17.30 Zawody Jeździeckie POLISH COWBOY RACE
Pokaz kulinarny „Szaleństwo Kopytkowe” z udziałem Hotelu *** Karczma Czardasz i Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Zacisze”
Konkurs „Kopytka na różne sposoby”.
Degustacja
17.30-18.30 Zespół BABSZTYL
18.30-19.30 ANDRZEJ RYBIŃSKI
19.30-20.30 Gwiazda Wieczoru zespół IRA
20.30-20.50 Pokaz - Red Simon Wild West Show
20.50-22.00 Zabawa w stylu country z Tomaszem Szwedem

22.00-2.00 Zabawa taneczna z zespołem Aquart Band

 

Niedziela 3 września


10.00 VIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

11.00-15.00 Agility - pokaz zwinności psów
11.30-14.30 Zawody jeździeckie Polskiej Ligi Western i Rodeo
14.30-14.45 Studio Piosenki MGOPK Koziegłowy
14.45-15.00 Formacja Tańca Estradowego "Pokusa"
15.00-15.30 Pokaz - Red Simon Wild West Show
15.30-15.50 Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
15.50-16.10 Pokaz polskiej szkoły jazdy konnej – Aleksander Jarmuła
16.10-16.40 Konkurs „Na strój w stylu country”
16.40-17.50 ALICJA BONCOL I KOALICJA
17.50-18.10 Pokaz ujeżdżenia w stylu western RANCZO ROSOCHACZ
18.10-18.40 Grupa indiańska CATAWBA
18.40-19.00 Pokaz - Red Simon Wild West Show
19.00-20.00 NATALIA KUKULSKA
20.00-21.00 Gwiazda Wieczoru - zespół DŻEM

 

Inne atrakcje:


Animacje dla dzieci w Strefie Kowboja, Animacje w Strefie Wioska Indiańska, Rękodzieło artystyczne, Strefa Terenowa, Catering, Wesołe Miasteczko Franko z Czech

 

Imprezę poprowadzi dziennikarz radiowej ,,Jedynki" Roman Czejarek

 

IRA -  to jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu. Albumy ,,Mój dom'', ,,1993 rok" oraz koncertowy ,,IRA Live" osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock oraz na Festiwalu Odjazdy.

DŻEM - zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”.

NATALIAKUKULSKA - to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną. Natalia nagrała 8 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty. Jest laureatką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. Jej albumy były wielokrotnie nominowane do nagrody Fryderyk.

ALICJA BONCOL – wokalistka country preferująca nowoczesne trendy w tej muzyce. Z zespołem Fair Play, a od 2001 roku z własną grupą KoAlicja występowała z takimi wykonawcami jak Michał Lonstar, czy Tomasz Szwed. Brała udział w Piknikach Country, Konwojach Country, gdzie miała okazję występować z amerykańskimi i polskimi muzykami (Michał Milowicz, Witold Paszt, Gail Davies). Współpracowała ze stacjami radiowymi i telewizyjnymi (Polskie Radio pr.1, Radio Katowice, Radio BIS, TVP, WOT, TV Polonia, Polsat). Nagrywała dżingle dla Radia Zet. W roku 1999 wygrała edycję programu TVN Zostań gwiazdą śpiewając utwór Cher Believe.

ANDRZEJ RYBIŃSKI - Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty to jego własne kompozycje. Najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. w roku 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. Od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały m.in. piosenki „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem.

CEZARY MAKIEWICZ - lider i założyciel zespołu BABSZTYL. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Znany jest dzięki piosence „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Jego kompozycje to propozycja innego spojrzenia na country. Nowoczesne aranżacje piosenek i świadome włączanie elementów muzyki rock i pop, tworzą nową jakość na polskim rynku tego gatunku muzyki. W latach 1988-95 był czołową postacią w najlepszym polskim zespole Little Maggie grającym muzykę bluegrass. Zdobywca I nagrody w ogólnopolskim konkursie na piosenkę inspirowaną muzyką country w 1997r za utwór „ Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Ma w swoim dorobku trzy płyty, kilka programów dla TVP 2, Polsatu, TV Polonia i WOT.

BABSZTYL - został utworzony w 1977 r. w Gdańsku jako zespół country przez studentów gdańskiej AWF – Zbigniewa Hofmana, Ryszarda Wolbacha i Ryszarda Czerwińskiego. Zadebiutował na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 r.  Zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody. Z czasem zespół rozwijał się i zmieniał swą stylistykę, od typowego folku poprzez poezję śpiewaną i występy zbliżone do kabaretu – w kierunku muzyki country-rockowej. Występował na piknikach muzyki country organizowanych w Mrągowie i Jeleniej Górze. 

 

 

Czytany 994 razy